Ansimod

+90 530 246 46 56

Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

TAKİP EDİN

Title Image

BAŞKAN’IN MESAJI

Birlikte kat ettiğimiz bu yolda, Siteler Ankara Mobilyasını hak ettiği yere getireceğiz

BAŞKAN'IN MESAJI

Mobilya sektörünün ulusal ve uluslararası gelişimine katkıda bulunmak, koordinasyonu sağlamak, sektörü ilgilendiren önemli konularda farkındalık yaratmak ve potansiyelini daha ileriye taşımak, sektör sorunlarının çözümlerine yönelik güç birliği oluşturmak, ihracatta konulan hedeflere ulaşmak amacıyla 2014’den beri çalışmalarına devam etmektedir. Bununla birlikte derneğimizin kuruluşundan bu yana üyelerimizin Düzenlenen Fuarlara stantlı katılımları sağlanmış olup, Bu kapsamda 8-12 Nisan 2015’de işbirlikçi olarak düzenlediğimiz ANKAFF 3. Ankara Mobilya Fuarı’nda ANSİMOD üyelerinin tamamı için 7.000 m2 alanda “Türk Mobilya Sektörünün En Büyük Tek Tip Stand” projeli katılım organizasyonunu yaptık. 2.000.000 TL ‘lik kendi sermayemizle yapmış olduğumuz fuar organizasyonumuzda , 30.000 üzerinde katılımcı ile Ankara Mobilya fuarcılık tarinde bir rekora imza attık. Derneğimize ait 44 adet stand bulunan bu organizasyonda , perakende müşterilerinin yanı sara, yurt içinden önemli toptancılar ve 19 farklı ülkeden yurt dışı müşterilere ev sahipliliği yapmış bulunmaktayız.

6-10 Nisan 2016 tarihinde düzenlenecek ANKAFF 4. Ankara Mobilya Fuarı’nda, bir önceki yıldan daha fazla bütçeli yurtiçi ve yurtdışı reklam – pazarlama çalışmalarımıza Aralık 2015 ‘ten itibaren başlamış bulunmaktayız.

Yine 26-31 Ocak 2016 tarihinde düzenlenecek İMOB 2016 İstanbul Mobilya Fuarında 18 adet üye firmamız ve dernek standımız ile katılım yapacağız.

Derneğimize ait her 6 ayda bir çıkardığımız Classite dergimizde , hem mobilya sektöründe ki önemli gelişmeleri, hem sektörle ilgili teknik detayları , hem de üyelerimize ait tanıtıcı yayınlar ve makaleler sunuyoruz . Dergimize paralel olarak, 4 ayrı dilde bastırdığımız üyelerimizin bilgilerini ve ürün görsellerini içeren 10.000 adet kataloğumuzu uluslararası fuarlarda dağıtımını yaptık.

Ekonomi bakanlığının düzenlediği UR-GE projesi kapsamında 15 adet üyemizle kümemizi oluşturmuş ve projesini şuan itibari ile yazıyor bulunmaktayız.

Aynı zamanda anlaştığımız alanında profosyonel danışmanlık firmalarından alacağımız teknik desteklerle, üyelerimizi bilgilendirip, geliştirmek ve dünya standartlarında üretim hacimlerine ve kalitelerine ulaştırmak için faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Son 10 yılda cari açık vermeden, Mobilya Sektörünün her yıl % 10 büyüme ile ivme kazanmasında, siz değerli meslektaşlarımın gayretleri ve değerli çalışmaları ile 2023 yılında mobilya ihracatında hedeflenen paya katkıda bulunacağımıza inancımız sonsuzdur.
Ülke olarak da Mobilya Sektöründe büyüme ivmemizin hızla devam ettiğini görmekteyiz.
Derneğimizin, Saygıdeğer üye firmaları; başarılarını ispat etmiş ve dünyanın dört bir yanına ihracat yapan, masal kitaplarına konu olmuş, saraylara kadar geniş müşteri yelpazesi bulunan ve dünya markaları ile rekabet edebilecek kapasitedeki firmalardır. 2022 yılında düzenlenen Mobilya Fuarındaki emek, gayret ve başarılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederiz.
ANSİMOD BAŞKANI olarak; birlikte kat ettiğimiz bu yolda vizyonumuzu daha da genişleterek, Yurtiçi ve Yurtdışında Fuar katılımlarımızı artırarak, bilgi ve tecrübelerinden istifade ettiğimiz siz Değerli üyelerimiz ve Değerli Devlet Büyüklerimizin de desteği ile birlikte Siteler Ankara Mobilyasını hak ettiği yere getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.